Haber

Polis Özel Harekat Ekipleri Bursa’da Orman Yangınlarına Karşı Önlem Aldı

Bursa’da Polis Özel Harekat ekipleri olası orman yangınlarına karşı Uludağ’da devriye gezerek drone ve dürbünlerle önlem aldı. Özel

Operasyon grupları adım adım ormanlarda dolaşırken, pikniğe gelen mangalcılar Bursa’nın ciğerleri yanmasın diye kaldırıldı.

Bursa Valiliği, piknik ve mangal yapmak amacıyla ormanlara ve milli parklara girişleri yasakladı. Dün yapılan açıklamada, “20 Temmuz 2023 tarihinden 30 Eylül 2023 tarihine kadar Bursa’daki tüm ormanlık alanlara ve Uludağ Milli Parkı dahil tüm orman parklarına (resmen tescilli piknik-dinlenme alanları) giriş çıkışlar yasak” denildi.

Bunun üzerine Bursa Emniyet Müdürlüğü de tedbirlerini artırdı.

Son günlerde artan hava sıcaklığının neden olduğu orman yangınları ve vatandaşların bıraktıkları atık maddeler nedeniyle İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Uludağ başta olmak üzere şehrin ormanlık alanlarında beklenen yangınlara karşı önlem aldı. Polis Özel Harekat ekipleri, Uludağ’da devriye gezerek drone ile havadan keşif yaptı. Bölgeyi ziyarete gelen bazı vatandaşlar gruplar tarafından uyarılarak geri gönderildi. Dürbünle görülebilen ormanlık alanlar polis ekiplerince kontrol altında tutulurken, ekipler yangın riskini değerlendirene kadar bölgede çalışacak.

Öte yandan yasaklara rağmen bölgeye gelen vatandaşlar hakkında yasal işlem yapılacak. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu