Haber

Seçim analizinde bile ‘faiz artır’ dediler! İsrail’de Erdoğan hazımsızlığı

  • News7 – ÖZEL

Dünyanın merakla beklediği Türkiye seçimleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı’nın zaferiyle sonuçlanırken, Erdoğan’ın düşmesini bekleyen çevreler hüsranlarını dile getirmeye devam ediyor. Seçim sürecinde Erdoğan aleyhine yürütülen kara propagandada etkin rol oynayan İsrail’in Haaretz gazetesi, ikinci turda aldığı yüzde 52,18’lik oy oranıyla 2 milyon 300 bin farkla ilk analizini yayınladı.

Haaretz’de “ Kendi mirasıyla karşı karşıya kalan muzaffer Erdoğan, şimdi benzeri görülmemiş bir krizle yüzleşmek zorunda.” başlığıyla yayınlanan analizde muhalif üslup korundu.

Kinleri bitmiyor

Erdoğan hükümeti otoriterlikOnu ” olarak nitelendirmeye çalışan İsrail gazetesi Gergin olmasına rağmen, Türk demokrasisi otoriter rejime bir beş yıl daha vermeyi seçti. Sadece en iyisini umabilir ve sabırla bir beş yıl daha bekleyebiliriz.sözlerini verdi.

  • İsrail’in Erdoğan’ın beyin sarsıntısı konutlarına ilişkin sözünün “boş bir vaat” olarak zorbalığa uğradığı analizinde, ” Şubat ayındaki korkunç depremde evleri yıkılan milyonlar için bir milyon konut yapma sözü bir kez daha verildi. Seçmen bunun boş bir söz olduğunu bilmesine rağmen ona destek verdiler. Ancak seçim zaferiyle, bu vaatleri yerine getirmenin aciliyeti azalmış görünüyor.” sözleri kullanıldı.


İMZA: İLGİ LOBİSİ!

Faiz lobisinin sınır ötesi merkezi olmakla eleştirilen İsrail’de yayınlanan analiz, bu eleştirileri haklı çıkaracak terimlerle donatıldı.

“Siyonist finans lobilerinden ve yerel işbirlikçilerden geliyor” faiz artışıTürk İktisadi Modeli’nin orijinallerini” baskılarına boyun eğmeden uygulamaya devam eden Önder Erdoğan’a ilgi mesajının verildiği incelemede, AK Parti’nin ” ayrılmış” acele etti.

Haaretz’in tam ilgi gösterdiği haberde şu ifadelere yer verildi:

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu