Haber

Süreyya Operası’nda “Bale Gala-Minkus Gecesi” sahnelendi

İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde düzenlenen “Bale Gala-Minkus Gecesi”nde sanatseverlerle buluştu.

İDOB, klasik bale repertuarında önemli bir yere sahip olan Ludwig Minkus’un müziğinden ilham alan bale eserlerinden sanatsal açıdan güçlü ve keyifli parçalardan oluşan bir seçki ile bale severlerin beğenisine sundu.

Paquita’dan “Pas de Deux”, La Bayadere’den “Grand Waltz”, “Pas de Deux”, “Palace Dance”, “Dance of the Golden Idol”, “Indus”, “Pas d’ Action”, “The Kingdom of the Golden Idol” Don Kişot’tan Gölgeler” ve “Grand Pas de Deux” sahnelendi.

Berfu Elmas, Büşra Ay, Berin Kocabaşoğlu, Ami Naito, Çağatay Özmen, Yılmaz Berkay Günay, Can Bezirganoğlu, Zuhal Karaca, M. Nuri Arkan, Deniz Polat, Merve Topaldemir, Zeynep Güçlüoğlu, Sanem Şilliler, Melis Gülmen, Eda Y . Wrap, Naz Kurtuluş, Asena Ökte, Nisa Deniz Ekmekçi, Ezgi Gemalmaz, Zeynep İşmenler, Elifsu Pamukçu, Naz Özakıncı Büklü, Hazal Çoruk Tunay, Elenay Bacı, Ecem Ovat, Ege Timocin, Cem Çelik, Cenk Tan Karayel, Berkay Topçuoğlu, Tufan Elitaş , Ayşe Aras, Alican Güçlüoğlu, Arda Erkara, Selin Kurt, Buket Polat, Dilara Çakmak, Zeynep Sude Taşdelen ve Dus Duran yorumladı.

Gösteri bu akşam 20:30’da tekrar sahnelenecek.???????

mackaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu